Tabere

Aici dorim să publicăm o centralizare a tuturor taberelor de peste an dedicate persoanelor cu Sindrom Down.

Detalii în curând, pe măsură ce primim info. de la organizatori.

1. Tg-Jiu, Gorj, Centrul Iosua, ediţia a II-a, 11-16 iulie 2019 – Camp Ray of Hope – site aici
  2. 1) 14-16 iunie – Festivalul Eu pot din cadrul activității Bușteni, dragostea mea!
    2) 20-25 iunie – tabăra de dans la Eforie Nord, hotel Minerva
    3) 8-13 iulie – tabăra de pictură la Bușteni
    4) 15-25 iulie – tabăra de consiliere pentru părinți
    5) în septembrie – tabăra de final de sezon la mare – din 10 septembrie ş.a.

Alte evenimente:

Buşteni, 14-16 iunie – înscrieri până la 31 mai – organizator Asociaţia Down Plus Bucureşti

Festivalul Național Flori de Speranță – anual în luna mai la Cluj-Napoca, organizator Asociația DownCER

Tabere de integrare pentru copii cu nevoi speciale, organizator Asociaţia CONIL, la 22 km de Bucureşti, loc. Vadul Anei

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

%d blogeri au apreciat asta: