Donații

Dacă doriți să ne sprijiniți:

Asociația Down Art Therapy

Cod SWIFT CECEROBU

CUI 3458 2574

IBAN RO 45 CECEGJ 0130 RON 0726 755

deschis la CEC Bank Sucursala Tg-Jiu

Sediu social: Mun. Tg-Jiu, Bld. Ecaterina Teodoroiu, bl. 38A, sc. 6, ap. 20, jud. Gorj.

sau la sediul nostru, vă eliberăm chitanță pentru donația Dvs. (vă rugăm să ne sunați în prealabil)

Totodată, puteţi lua legătura cu noi pentru a direcţiona 2% din impozitul plătit statului către asociația noastră.

2%DART_1

Despre 2%

Comunicatul de presă – Un cromozom în plus e un +, nu un minus! aici

Comunicatul din 2017 aici

Conform legii 571/2003, orice salariat angajat cu carte de muncă poate direcţiona 2% din impozitul pe venit către orice entitate non-profit din ţară. Aceste procente nu se scad din salariul lunar al celui care direcţionează, ci, pur şi simplu, se scad din impozitul pe venit al acestuia. Astfel, oricine poate ajuta o entitate non-profit cu aceşti bani, fără a le simţi în vreun fel lipsa. Dacă nu sunt folosiţi, ei vor fi vărsaţi în vistieria statului.

Unde se depune formularul?

Formularul 230, completat cu toate datele necesare, se depune la Administraţia Financiară a sectorului/judeţului de care aparţineţi.

VENITURI DOAR DIN SALARIU?

Descarcă de mai jos, tipărește și completează formularul 230. Apoi depune-l sau trimite-l prin poştă la Administraţia Finanţelor Publice a localităţii unde ai domiciliul, nu mai târziu de 25 mai 2017.

Atenție! Anul pentru care donați este 2016 (se completează la început, în partea de sus a declarației.)

Formularul completat cu datele noastre: 2-dart (formular 230)

VENITURI ȘI DIN ALTE SURSE?

Descarcă de mai jos, tipărește și completează formularul 200. Apoi depune-l sau trimite-l prin poştă la Administraţia Finanţelor Publice a localităţii unde ai domiciliul, nu mai târziu de 25 mai 2017.

formular_200 DART 2%

Pentru alte detalii, ne poți contacta la telefon: 0768.35.76.75. (Orange)

2%DART_2

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )