Despre

antrenamente

UPDATE 24 mai 2021:

Hristos a înviat!
La Tg-Jiu au început antrenamentele Special Olympics la fotbal și baschet, pentru copii 6-12 ani, cu Sindrom Down și alte dizabilități. Cei interesați – vă rog să ne scrieți. De asemenea, vă rugăm să distribuiți informația în județul nostru. Vă mulțumim!

De 1 iunie, voluntarii Asociației ,,O viață demnă împreună Tg-Jiu au oferit daruri pentru 20 beneficiari cu Sindrom Down și alte dizabilități (unii din cadrul DART). Mulțumim, OVD, am fost parte din proiectul SMILE!

Activitățile noastre ne descriu cel mai bine. (Suntem membri CpF, EEF, Coaliția pentru Cultură, etc.)

Începând cu luna iunie 2020, am reanimat pagina de FB a asociației, postând zilnic cel puțin un material relevant tematicilor abordate de noi, din surse de încredere (proVita, dizabilitate, sindrom Down, etc.).

În 13 iunie am organizat o excursie (17 pers.) pe ruta: Tg-Jiu-Măn. Hurezi-Măn. Bistrița-Rm. Vîlcea (Grădina Zoologică)-Măn. Turnu-Măn. Cozia-Muzeul Trovanților-Horezu-Grădina Paradisului-Tg-Jiu. Copiii au avut gratuitate, iar persoanele cu dizabilități reducere 50%. Poze – pe pagina de FB aici.

Pe 14 mai, v-am invitat la Festivalul Familiei, detalii aici. Pentru tombola evenimentului, asociația noastră a donat 21 cărți ,,Ioana. O poveste despre Sindromul Down”, cu autograful autoarei, Veronica Iani.

logo uri fond sol

Pliant: pliant DART 2020

În ianuarie 2020 a apărut nr. 9 al revistei noastre, Zâmbet de copil.

În martie organizăm Luna pentru Viață, iar în 28.03 Marșul pentru Viață. – se vor reprograma

Campanie online de promovare/încurajare donare 2% – aici. (martie-aprilie)

Restul faptelor noastre din anii trecuți aici: activitati DARTT v3.04.04.20

pag2 flyer

Alianta Nationala pentru Femeie si Copil

Vă invităm să ne cunoaștem!

DART SIGLA

Contact:

E-mail: AsociatiaDArT@gmail.com

Telefon: 0758.01.01.01

– În Registrul Național ONG ne găsiți la pagina 24, nr. crt. 1185: Asociatii25052015_1

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

%d blogeri au apreciat: