Despre

Activitățile noastre ne descriu cel mai bine. (Suntem membri CpF, EEF, Coaliția pentru Cultură, Fă bine!, Fondul de Solidaritate, etc.)

Începând cu luna iunie 2020, am reanimat pagina de FB a asociației, postând zilnic cel puțin un material relevant tematicilor abordate de noi, din surse de încredere (proVita, dizabilitate, sindrom Down, etc.).

În 13 iunie am organizat o excursie (17 pers.) pe ruta: Tg-Jiu-Măn. Hurezi-Măn. Bistrița-Rm. Vîlcea (Grădina Zoologică)-Măn. Turnu-Măn. Cozia-Muzeul Trovanților-Horezu-Grădina Paradisului-Tg-Jiu. Copiii au avut gratuitate, iar persoanele cu dizabilități reducere 50%. Poze – pe pagina de FB aici.

Pe 14 mai, v-am invitat la Festivalul Familiei, detalii aici. Pentru tombola evenimentului, asociația noastră a donat 21 cărți ,,Ioana. O poveste despre Sindromul Down”, cu autograful autoarei, Veronica Iani.

V Iani

Pe 17 mai, v-am așteptat online la Marșul pentru Viață, info. aici.

logo uri fond sol

Pliant: pliant DART 2020

În ianuarie 2020 a apărut nr. 9 al revistei noastre, Zâmbet de copil.

În martie organizăm Luna pentru Viață, iar în 28.03 Marșul pentru Viață. – se vor reprograma

Campanie online de promovare/încurajare donare 2% – aici. (martie-aprilie)

Restul faptelor noastre din anii trecuți aici: activitati DARTT v3.04.04.20

flyer 1 bebe BT

pag2 flyer

a-opta-zi

prislop-la-pag-cu-excursiaWP_20160611_15_00_16_Pro

SfMaslu-30-iunie

Vă invităm să ne cunoaștem!

DART SIGLA

Contact:

Adresă de corespondenţă: Aleea Lucian Blaga, bloc 1, sc. 2, ap. 5, Tg-Jiu, Gorj (cartier ANL Narciselor)

E-mail: AsociatiaDArT@gmail.com

Telefon: 0758.01.01.01

– În Registrul Național ONG ne găsiți la pagina 24, nr. crt. 1185: Asociatii25052015_1

Mama-unui-copil-mort_3

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )