Despre noi/PROIECTE

Donăm reviste ,,ORTHOGRAFFITI”, detalii aici.

Susținem proiectul (la Tg-Jiu în octombrie):

antrenamente

În 1-4 octombrie, vom fi implicați la Tg-Jiu în proiectul Bikeup&Down în România, dar vom ajuta și la promovarea acestei idei minunate la nivel național.

Pe 11 septembrie, de Sf. Teodora, am organizat o excursie la Alba-Iulia, pe ruta: Tg-Jiu – Transalpina – Măn. Oașa – Alba Iulia (Cetatea Alba Carolina) – Cetatea Devei – Tg-Jiu. (19 persoane, preț 50 lei/pers.) Poze pe FB aici.

UPDATE 24 mai 2021:

Hristos a înviat!
La Tg-Jiu au început antrenamentele Special Olympics la fotbal și baschet, pentru copii 6-12 ani, cu Sindrom Down și alte dizabilități. Cei interesați – vă rog să ne scrieți. De asemenea, vă rugăm să distribuiți informația în județul nostru. Vă mulțumim!

De 1 iunie, voluntarii Asociației ,,O viață demnă împreună Tg-Jiu au oferit daruri pentru 20 beneficiari cu Sindrom Down și alte dizabilități (unii din cadrul DART). Mulțumim, OVD, am fost parte din proiectul SMILE!

Activitățile noastre ne descriu cel mai bine. (Suntem membri CpF, EEF, Coaliția pentru Cultură, etc.)

În 13 iunie am organizat o excursie (17 pers.) pe ruta: Tg-Jiu-Măn. Hurezi-Măn. Bistrița-Rm. Vîlcea (Grădina Zoologică)-Măn. Turnu-Măn. Cozia-Muzeul Trovanților-Horezu-Grădina Paradisului-Tg-Jiu. Copiii au avut gratuitate, iar persoanele cu dizabilități reducere 50%. Poze – pe pagina de FB aici.

Pe 14 mai, v-am invitat la Festivalul Familiei, detalii aici. Pentru tombola evenimentului, asociația noastră a donat 21 cărți ,,Ioana. O poveste despre Sindromul Down”, cu autograful autoarei, Veronica Iani.

logo uri fond sol

Pliant: pliant DART 2020

În 2020 au apărut nr. 9 și 10 ale revistei noastre, Zâmbet de copil.

În martie organizăm Luna pentru Viață, iar în preajma zilei de BunaVestire, Marșul pentru Viață.

Campanie online de promovare/încurajare donare 2% – aici. (martie-aprilie)

Restul faptelor noastre din anii trecuți aici: activitati DARTT v3.04.04.20

pag2 flyer

Alianta Nationala pentru Femeie si Copil

Vă invităm să ne cunoaștem!

DART SIGLA

Contact:

E-mail: AsociatiaDArT@gmail.com

Telefon: 0768357675

– În Registrul Național ONG ne găsiți la pagina 24, nr. crt. 1185: Asociatii25052015_1

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

%d blogeri au apreciat: