Bibliotecă

Am înființat și o bibliotecă a DART, una care să cuprindă volume dedicate Sindromului Down/autismului/dizabilității/tematicii provita/credinței și nu numai. În scurt timp, ne dorim să fie cea mai bogată din Gorj. Cu siguranță însă, e singura dedicată sindromului Down.

Avem disponibile peste 150 volume: lista bibliotecaDART 29oct19

Notă: unele dintre cărțile utile le găsiți și la Biblioteca Județeană Christian Tell Gorj:

1. Mioara Grigore -CANCERUL, dragostea mea (din 19.07.19)

Mai jos, în engleză, puteți citi E-book:

1. An Overview of the Development of Infants with Down Syndrome (0-5 years) – PDF E-book overview-of-development-0-5-ebook
2. Speech and Language Development for Infants with Down Syndrome (0-5 years) – PDF E-book speech-language-0-5-ebook
3. Living with Down Syndrome – PDF E-book living-with-down-syndrome-ebook
4. Reading and Writing Development for Infants with Down Syndrome (0-5 years) – PDF E-book reading-0-5-ebook
Citim online/recomandări utile:
Mulțumiri tuturor pentru donații (Asociației Înțelege Autismul Arad, Asociației Studenți pentru Viață București, Asociației Riana, Asociației Langdon Down Oltenia, Asociației Provita București, etc.)!

Un comentariu (+add yours?)

1. Trackback: Sindromul DOWN. Oportunități și Temeri

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )